Huntron Tracker 2800s Komponent Tester

Huntron Tracker 2800s Komponent Tester

Huntron Tracker 2800s Komponent Tester

Hızlı sinyal,
Yükseltilebilir değer seçeneği,
Tüm ekranı kaplayan ‘’zoom’’ özelliği,
Renkli dokunmatik ekran,
Huntron SigAssist® özelliği,
( Transistör, tristör, opto kupler vs…) Bu seri malzemelere giriş tetikleme vererek test etmek için DC voltaj çıkışı,
Tracker 2800S ile 40 pine kadar tarama.

Tracker 2800S ile pinleri tarama
Huntron® Tracker® 2800S cihazına probu ve test klibi ile her kanalda ayrı ayrı tarama yapılabilmektedir.
Hızlı olarak A sinyali (yeşil sinyal) ile B sinyali (kırmızı sinyal) arasındaki sinyaller karşılaştırılarak ekranda sağlam veya arızalı olarak göstermektedir.
Tracker 2800S cihazı, prob ile test ettiği veya test klibi ile karşılaştırıldığı pinleri göstermektedir. Taranan pinleri ekranda tek tek gösterebilmektedir. Ayrıca tarama hızı ayarlanmaktadır.

Dokunmatik kontrol

Huntron Tracker 2800 serileri, LCD ekranında görünen sinyalleri hızlı algılamaktadır. Dokunmatik renkli ekranında tarama hızı, A/B kanal ayarı ve DC voltaj ayarı değiştirilebilmektedir.

Huntron Tracker 2800 ve 2800S cihazlarının dokunmatik ekranından ayarlarını değiştirmek mümkündür. Ekranda; Direnç (ohm), Kondansatör (farad), Güç (watts) ve DC çıkış voltajı değerleri gösterilmektedir.

Tek dokunuşta tüm ekran

Ekranda görünen sinyalin merkezine dokunulduğunda sadece sinyal görünmekte ve tekrar dokunduğunda diğer değerlerin göründüğü menü gelmektedir.

Enerji olmadan test işlemi   

Bu, enerji olmadan devre üzerindeki sinyalleri sonuçlarına göre test etme yöntemidir. Sınırlı akımı sinüsoİdal eğri olarak elektronik malzemenin iki ucuna temas ederek görmek mümkündür. Dalga şekli sonucuna göre voltaj akım karakteristiği olarak ekranda görüntülenebilmektedir. Bu sinyal ekranda tek başına, bir doğru olarak gösterilecektir. Hatalı ve tanımlanamayan malzemeleri sağlam devre ile karşılaştırma yapabilmektedir.

Devre içerisindeki bozuk malzemeleri teknisyenler kısa zamanda Huntron Tracker’lar ile test etmektedir.  Komponent arızalarında Tracker’lar bozuk malzemeleri bulmaktadır. Bozuk devreler çözüme ulaşılıncaya kadar güvenle test edilebilmektedir. Tracker’lar, birçok test cihazında bulunan power kısmındaki bozuk komponentleri de bularak test edebilmektedir.

Programsız test ile zaman kaybını önler

Özel test sistemlerinde veya fonksiyonel test aşamasında program ve donanım arızalarını bulmak sorumluluk ister. Bu arızalar Tracker’lar ile gün içerisinde bulunarak kullanıcıya parasının geri dönüşünü sağlar. Test bölümleri için Tracker’lar özel cihazlardır. Çünkü yedek devreler genelde stoklarda yoktur. Depoda çok yer kaplayacağı ve çok pahalı olacağından dolayı Huntron Tracker’lar en uygun çözümü sunmaktadır.

Analog sinyal analizi ve Huntron Tracker

Huntron firması, ilk ürününü 1976 yılında üretti. Dünyanın her tarafındaki teknisyen, mühendis ve hobi olarak bu işi yapanlar devreler üzerindeki hataları bulmak için kararlı ve hızlı çalışan “Analog Sinyal Analiz” cihazlarını buldular. Sinyalleri karşılaştırma yöntemi, hatalı entegreleri bulmada hızlı ve güvenilir çözümdür. Huntron Tracker’lar ile kesin çözüme ulaşıp ve analog sinyalleri inceleyerek tecrübe kazanılmaktadır.

Bazı analog sinyal analiz sonuçları aşağıda gösterilmektedir. Sağlam  sinyal yeşil, bozuk sinyal kırmızı olarak gösterilmiştir. Huntron Tracker 2800 serileri için bilgisayar bağlantı özelliği
 
Huntron Tracker 2800 ve 2800S cihazlarında Huntron Workstation yazılımı kullanabilmek için yeni bir sürüm geliştirildi. USB bağlantısı olan Tracker 2800/2800S ile yazılım kontrol eklenmesi sayesinde sağlam verileri bilgisayar hafızasında saklama özelliği eklenmiş olacaktır. Bu sağlam veriler arızalı kartları tamirde kullanılarak daha hızlı ve kesin sonuçlar elde edilmiş olacaktır. Tracker 2800 ve 2800S USB ile bilgisayar bağlantısı sayesinde güncel yazılım yükseltme sağlanır.

Apertura de cuenta bet365.es